SVETOVNI DAN ZDRAVJA

Svetovni dan zdravja, ki smo ga obeležili 7. aprila, nas spominja na pomen zdravja in vzpodbuja našo skrb zanj tudi v šoli. Pri sedenju za delovno površino je pomembno, da se vsaj na kratko razmigamo. Raztezne vaje, ki jih poimenujemo minuta za zdravje že več let izvajamo dijaki skupaj s profesorico Andrejo Tanšek. V UP Hiška jih večkrat izvaja tudi Nihat Canonski, ki že 7 let trenira nogomet in skrbi za pravilno izvajanje razteznih vaj. Vadbo si večkrat popestrimo z slovensko glasbo, saj je poleg zdravja v šoli tudi ključno dobro počutje. Direktorica Ana Lenart zdrav življenjski slog v UP Hiška podpira, saj se dijaki z Minuto za zdravje sprostijo, hkrati pa se razbremenijo od dolgotrajnega sedenja in šolskega stresa.

Urša Kovše z mentorico Andrejo Tanšek, prof.

Projekt Zdrava šola

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)